urlop w górach

Wędrówka po szlakach, wspinaczka czy też bieganie – każda z tych górskich aktywności wymaga nieco innego rodzaju obuwia. Warto o tym pamiętać podczas przygotowań do kolejnego urlopu w górach, ponieważ to właśnie od butów w dużej mierze zależy bezpieczeństwo i wygoda. Sprawdź, jakie obuwie górskie najlepiej pasuje do twojego sposobu spędzania wolnego czasu w górach.

Buty wysokogórskie dla fanek wspinaczki

Dotarcie na górskie szczyty może dostarczyć niesamowitych przeżyć, jest to jednak rozrywka zarezerwowana dla dość doświadczonych osób. Dotyczy to zwłaszcza trudnych do zdobycia wierzchołkach i ciężkich warunków klimatycznych lub pogodowych. W trosce o własne bezpieczeństwo i wygodę należy wybrać obuwie górskie damskie, które jest w pełni przystosowane do wspinaczki wysokogórskiej.

W większości sklepów można spotkać się z oznaczeniami, które informują o przeznaczeniu danej pary do alpinizmu i wspinaczki. Warto postawić na obuwie wodoszczelne i wiatroszczelne, które na pewno sprawdzi się przy zmiennej pogodzie w górach. Ze względu na niskie temperatury panujące w wyższych partiach gór buty alpinistyczne pełne są rozwiązań zapewniających ciepło. Odpowiedni model powinien mieć oddychający materiał i umożliwiać np. przyczepienie raków.

Obuwie trekkingowe na górskich szlakach

Ogromną popularnością w ostatnich latach cieszy się trekking, czyli forma turystyki górskiej dla fanów nieco trudniejszych warunków klimatycznych i terenowych. W przypadku początkujących pań, które nie zamierzają wybierać się w wyższe partie gór, mogą sprawdzić się niskie buty trekkingowe. Takie modele sięgają przed kostkę i są znacznie wygodniejsze niż zabudowane obuwie.

W przypadku wędrówek wysokogórskich i trekkingu zimą lepiej sięgnąć po wysokie obuwie, które zapewni odpowiednią stabilizację i ciepło. Wiele modeli ze sklepu Salewa24 może pochwalić się zastosowaniem innowacyjnych technologii, które mają zapewnić maksymalny komfort oraz bezpieczeństwo na górskich szlakach. Sporym udogodnieniem może być np. system szybkiego sznurowania lub stabilizator pięty.

Buty trailowe do biegania w terenie

Wiele pań zakochało się w bieganiu w górach, na co na pewno mają wpływ zapierające dech w piersiach krajobrazy i świeże, rześki powietrze. Odpowiedzią na wzrost zainteresowania biegania w terenie są różnego rodzaju zawody i maratony górskie, w których można sprawdzić swoje umiejętności. Na trening w polskich lub zagranicznych górach można również zdecydować się dla czystej przyjemności bądź poprawy kondycji.

Na górskich szlakach może być ślisko i nierówno, dlatego podstawą jest odpowiednie obuwie. Buty trailowe są stworzone z myślą o fanach biegania w górach, co znacząco podnosi komfort i zmniejsza ryzyko kontuzji. Takie obuwie wyróżnia się zwiększoną przyczepnością i zapewnia doskonałą stabilność. Warto zdecydować się  ponadto na wodoszczelne modele, które najlepiej sprawdzą się na wilgotnym podłożu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here