ile wcześniej na lotnisku

Już od wielu lat loty samolotem zyskują na popularności. Obecnie jest to metoda transportu, z której każdego dnia korzystają dziesiątki tysięcy pasażerów na całym świecie. Samoloty zapewniają bardzo wiele zalet, których na próżno szukać podczas podróżowania innym środkiem transportu. Między innymi do głównych powodów, dla których loty samolotem są takie popularne, należy zaliczyć fakt, że przelot jest zazwyczaj najszybszą z dostępnych metod przedostania się z jednego punktu na mapie do drugiego.

Jest to szczególnie doceniane jeżeli chodzi o wielogodzinne loty, podczas których przemierza się naprawdę długie dystanse. Często na drodze są też przeszkody geograficzne takie jak morza. Wtedy to przelot jest tak naprawdę jedyną opcją podróżowania. Jednakże o ile jest to sposób na to, aby zaoszczędzić wiele czasu, to nie każdy zdaje sobie sprawę, że do lotu samolotem trzeba się odpowiednio przygotować. W czas jego trwania zawsze należy wliczyć więcej niż sam lot.

Chodzi bowiem o to, że aby dostać się na pokład samolotu, każdy pasażer musi przejść przez parę etapów kontroli na lotnisku. Dlatego też to ile wcześniej na lotnisku należy się pojawić aby na spokojnie zdążyć na swój lot jest bardzo ważnym aspektem podróżowania samolotami. Na pewno każdy musi o tym pamiętać, zwłaszcza jeżeli jest to jego pierwsza podróż samolotem i nie jest jeszcze do końca pewny tego jak powinien wyglądać każdy etap odprawy.

samolot

Wszystkie etapy przed podróżą samolotem mogą się wydawać bardzo dezorientującym i niekiedy stresującym doświadczeniem. Pierwszym krokiem zawsze jest bowiem przedostanie się przez kontrolę bezpieczeństwa. Wtedy to trzeba sortować przez swój bagaż i swoją odzież, pokazując metalowe przedmioty do pracowników lotniska, a także tłumaczyć się z posiadania poszczególnych rzeczy. Dużo osób na przykład nie wie, że na każdym lotnisku jest limit tego jaką ilość płynów można mieć w swoim bagażu. Istotne jest też to jak takie płynne substancje są zapakowane.

Zatem gdy ktoś po raz pierwszy zmaga się z tego typu zasadami i dowiaduje się ich dopiero na miejscu, to cała kontrola może zająć znacznie więcej czasu niż to wygląda w przypadku doświadczonych pasażerów. Jeżeli ktoś pojawi się na lotnisku zbyt późno, to taka wydłużona kontrola może powodować, że spóźni się na swój lot. A podczas korzystania z tanich linii lotniczych, które są niezwykle popularne wśród pasażerów polskich, loty do wybranych miast odbywają się tylko parę razy w tygodniu, a czasami nawet tylko raz w tygodniu. Zatem takie spóźnienie oznaczają, że pasażer nie dostanie się na pokład samolotu i nie ma tak naprawdę możliwość aby kupić nowy bilet i dostać się do wyznaczonego celu podróży jeszcze tego samego dnia.

Dodatkowo zaraz po tym jak przejdzie się kontrolę bagażu, większość pasażerów musi przejść kontrolę dokumentów. Ten etap zależy już od tego, gdzie ktoś leci. Jednakże w większości przypadków trzeba pokazać swoje podstawowe dokumenty, takie jak dowód osobisty lub paszport. Kontrola taka nie powinna już trwać bardzo długo, chyba że pojawią się jakiekolwiek problemy ze sprawdzaniem biletów.

na lotnisku

Jeżeli ktoś wciąż jest w swoim ojczystym kraju, to kontrola ta jest znacznie szybsza niż gdy ktoś podróżuje między obcymi krajami, gdzie wszystkie dokumenty będą dokładniej sprawdzane. Jeżeli jednak uda się przetrwać przez ten etap w miarę szybkim tempie, to każdemu pasażerowi powinien pozostać czas na swobodny boarding na samolot. Zajmuje on od około dwudziestu minut do nawet czterdziestu minut, w zależności od liczby pasażerów na dany lot oraz tego jaki jest to lot i do której linii lotniczej należy.

Zatem to ile wcześniej na lotnisku powinno się być aby spokojnie zdążyć na swój lot i nie musieć się martwić niepotrzebnymi opóźnieniami to zazwyczaj około 2 godziny przed wylotem. Jest to zwłaszcza zalecane dla osób bez dużego doświadczenia w lataniu, które mogą mieć trudności z tym, aby odpowiednio zorganizować się przed kontrolą. Jednakże nawet w ich przypadku, szybki przyjazd na lotnisko pozwoli uniknąć możliwości, że samolot odleci zanim trafią na jego pokład.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here