Livigno

Jeśli planujesz swój narciarski urlop, ale nie wiesz, dokąd się wybrać, to najlepszą propozycją będzie Livigno we Włoszech. To urokliwe miasteczko, które przez cały rok przyciąga turystów i w którym każdy może znaleźć coś dla siebie. Jeśli jeszcze tam nie byłeś, poznaj je z nami, a potem odwiedź w sezonie narciarskim.

Livigno

Livigno to niewielkie miasteczko, położone we Włoszech, pomiędzy Passo di Stelvio a masywem Bernina. Jest to jeden z najbardziej popularnych regionów narciarskich w Europie, dlatego nie jest zaskoczeniem, że miejsce to przez cały czas tętni życiem.

Oczywiście, nie jest to miejsce tylko i wyłącznie dla miłośników sportów zimowych. Każdy odwiedzający, przez cały rok, może znaleźć tam coś dla siebie. Poza aktywnym spędzaniem czasu można również podziwiać charakterystyczną architekturę tego miejsca, złożoną przede wszystkim z urokliwych, drewnianych domków. Można również uczestniczyć we wszelkiego rodzaju imprezach i eventach, które z pewnością zachwycą niejedną osobę.

Kolejna możliwość to kosztowanie przepysznych potraw regionalnych, w tym również słynnych, włoskich trunków. Również miłośnicy zakupów mogą znaleźć tu coś dla siebie. Co ciekawe, miejsce to jest strefą bezcłową, w której bez problemu można kupić tańsze niż zazwyczaj wykwintne alkohole, kosmetyki czy sprzęt elektroniczny. Dostępne są tutaj także torebki, buty i ubrania od słynnych projektantów mody, takich jak Armani, Gucci czy Chanel.

Livigno na narty i nie tylko

Wyjazdy narciarskie do Livigno to jeden z głównych powodów, dla którego turyści odwiedzają to miejsce. Nie jest jednak jedyny.

Miłośnicy jazdy na rowerze również znajdą tutaj coś dla siebie. Znajdują się tutaj liczne, atrakcyjne trasy dla wielbicieli dwóch kółek. Zostały oznakowane w nawigacji GPS, więc można zapuścić się na nie bez żadnych obaw i odkrywać lokalne, ciekawe miejsca. Zostały przeznaczone nie tylko dla zaawansowanych rowerzystów pragnących adrenaliny, ale również dla osób początkujących. W okolicy znajduje się między innymi słynny Mottolino Bike Park, który posiada jedenaście tras zjazdowych i freeride.

Livigno to również miejsce dla osób, które uwielbiają piesze wycieczki po górskich szlakach oraz nordic walking. Park Narodowy Stelvio zachwyca swoim urokiem i jest często wybierany przez miłośników trekkingu i bliskiego kontaktu z przyrodą. Warto również odwiedzić to miejsce ze względu na znajdujące się tam, malownicze jezioro.  Warto przy tym wspomnieć, że można tam wypożyczyć kajak i przepłynąć ciekawą trasą, która wiedzie do granicy Włoch ze Szwajcarią.

Livigno najbardziej znane jest z nart, jednak standardowy sezon trwa tutaj w okresie zimowym. Dlatego specjalnie dla tych, którzy nie chcą rezygnować ze zjazdów nawet w lecie, mamy niesamowitą propozycję. Godzinę drogi od Livigno znajduje się lodowiec Stelvio, udostępniony do zjazdów narciarskich również latem. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że narciarstwo łączy się tam z koniecznością wspinaczki.

Jeżeli zainteresowało cię to miejsce i pragniesz odwiedzić je nie tylko zimą, ale również latem, powinieneś skorzystać z oferty, jaką posiada Winterevent. Z pewnością nie będziesz rozczarowany. Doskonała organizacja i idealne miejsce do aktywnego wypoczynku, a także ciekawe, organizowane eventy i imprezy sprawią, że będziesz chciał tam wracać każdego roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here