czy w turcji jest bezpiecznie

Z jednej strony Turcja wydaje się być bardzo atrakcyjnym kierunkiem turystycznym, z drugiej jednak wiele osób obawia się do niej pojechać z uwagi na jej niski poziom bezpieczeństwa. Każdy wie przecież mniej więcej, co takiego działo się w tym kraju na przestrzeni ostatnich lat. Zdecydowanie nie było kolorowo. W Turcji dopiero pod koniec 2018 roku przestał obowiązywać stan wyjątkowy. Wcześniej było więc jeszcze gorzej, ale czy to rzeczywiście oznacza, że dziś można pojechać do tego kraju z pełnym spokojem i wielkim uśmiechem na ustach? Czy w Turcji jest bezpiecznie? Co o tym wszystkim sądzą turyści z Polski, którzy mieli okazję zwiedzić ten kontrowersyjny kraj w przeciągu dwóch ostatnich lat?

Wielu Polaków na pewno skusi się na wakacje w Turcji

A przynajmniej o nich pomyśli. Przeglądając różnorodne oferty wakacyjne wszystkich biur podróży, szybko można złapać się za głowę, ponieważ standardowe ceny tygodniowych lub dwutygodniowych wycieczek wynoszą grubo ponad trzy tysiące złotych za osobę. Oczywiście można też znaleźć tańsze propozycje, ale niekoniecznie będą one opłacalne. Zazwyczaj nie wlicza się do nich pełnego wyżywienia lub wyżywienia w formie all inclusive, dlatego turysta za wszystko musi płacić z własnej kieszeni, a jeszcze do tego musi tak organizować sobie czas, by zdążyć coś przygotować i zjeść.

andaluzja

A jedzenie tanie nie jest. Turyści, zwłaszcza ci niezaznajomieni z obcymi krajami, potrafią zostawić najwięcej pieniędzy właśnie w restauracjach i lokalach gastronomicznych. Z niską ceną wycieczki wiąże się coś jeszcze. Jeżeli ktoś zapłaci za nią mniej niż dwa tysiące złotych, powinien od razu liczyć się z tym, że nie zostanie zakwaterowany w jakimś miłym i atrakcyjnym miejscu. W uboższych krajach nawet te czterogwiazdkowe hotele przypominają podrzędne moteliki, w których nie brakuje kurzu, brudu i karaluchów.

Chcąc więc spędzić swoje wakacje w atrakcyjnych warunkach, należy za nie znacznie więcej zapłacić. Jest jeszcze inne wyjście z tej sytuacji. Jeżeli bowiem kogoś nie stać na tygodniowy wyjazd do Egiptu, może zdecydować się na spędzenie wakacji w Turcji. Ten kraj kusi turystów właśnie niskimi cenami. Ceny tygodniowych wakacji w Turcji rozpoczynają się już od tysiąca pięciuset złotych, a oferują naprawdę korzystne warunki.

Z czegoś to jednak musi wynikać, no i tak właśnie jest. Podstawowe pytanie, które zadaje każdy, kto zaczyna rozważać wyjazd do tego kraju, jest takie: czy w Turcji jest bezpiecznie. Już co drugi Polak z przerażeniem myśli o spędzeniu kilku dni w tym kraju. Z jednej strony chciałby zaryzykować, bo wie, że tańszej opcji wakacyjnej na pewno nie znajdzie, ale z drugiej jednak obawia się o życie swoje i bliskich. Strach tyczy się m.in. potencjalnych ataków Państwa Islamskiego. Teoretycznie w tym momencie do nich nie dochodzi, ale jednak nie jest to coś niemożliwego, dlatego zawsze trzeba się liczyć z minimalnym ryzykiem. Panowie często też boją się o swoje kobiety.

turcja

Nie chcą wyjeżdżać do Turcji z ukochanymi, a już zwłaszcza tymi o jasnym kolorze włosów, no bo boją się, że ich partnerki zostaną porwane, a później sprzedane za worek mięsa. Niektórych będzie to bawić, innych dołować. Można się z tego śmiać, ale jednak trzeba przyznać, że takie historie już się zdarzały. Nie oznacza to jednak wcale, że ktoś, kto od lat marzył o wyjeździe do Turcji, koniecznie musi zrezygnować ze swoich planów.

Aby spędzić upragnione wakacje w tym kraju, a jednocześnie nie narażać swojego zdrowia lub życia, wystarczy przestrzegać podstawowych zasad bezpieczeństwa. Nie warto podróżować na własną rękę. Lepiej skorzystać z jakiejś oferty biura podróży, by dołączyć do zorganizowanej grupy. Szczególną ostrożność należy też zachować podczas zwiedzania atrakcji turystycznych, miejsc kultu religijnego oraz większych obszarów. Tam w końcu najczęściej dochodziło do ataków.

A jeśli kogoś dalej przeraża myśl o czyhających w Turcji niebezpieczeństwach, nie musi wcale od razu wyjeżdżać do tego kraju. Równie dobrze może nawet pozostać w Polsce. Nasz kraj też jest przecież piękny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here