czy do chorwacji potrzebny jest paszport

Podróżowanie to jedna z najprzyjemniejszych rzeczy, jaka może spotkać człowieka. Na świecie jest wiele ciekawych miejsc do obejrzenia. Znajdzie się także coś dla typowych luzaków lubiących dobrą zabawę. Zawsze jednak, kiedy przyjdzie czas wyboru miejsca, do którego można by się udać pojawia się dylemat. W patowej sytuacji są ci, którzy mają wiele zainteresowań i najchętniej obejrzeliby wszystko od razu. W takim wypadku nie ma co zazdrościć tym osobom, ponieważ dla nich wybór miejsca docelowego stanowi poważny problem. Dochodzi w niektórych przypadkach do bardzo poważnych rozłamów.

Aby do takiej sytuacji nie dopuścić, najlepiej iść na TZW. Spontan. Wówczas kłopot z tego rodzaju dyskusjami mamy z głowy. Przykładem może być jeden z pasażerów, z którym miałem okazję porozmawiać jadąc do znajomych. Podróż strasznie się dłużyła, więc od słowa do słowa zaczęliśmy dyskusję na temat turystyki. Człowiek ten miał bardzo poważny dylemat ponieważ w wielu miejscach już bywał. Myślał nad tym siedząc sobie spokojnie w swoim mieszkaniu i nagle jak sam określił olśniło go. Chorwacja. To piękny kraj położony na pograniczu Europy środkowej i południowej nad Morzem Adriatyckim.

miasto w chorwacji

Największe miasta tego kraju to: Zagrzeb, Split, Rijeka, Osijek

Najpewniejszą i z resztą najszybszą drogą jaką możemy się tam dostać to oczywiście jest droga lotnicza. Z większości portów lotniczych w kraju obsługiwane są połączenia na przykład do Zadaru. Przed wyjazdem nie należy zapominać o najważniejszym. Do którego kraju byśmy nie jechali, koniecznie trzeba zapoznać się z kulturą narodową danego Państwa. Nie ma z tym żadnego problemu ponieważ takie informacje dostępne są w wielu mediach. Wielokrotnie też pojawia się pytanie. Jakie dokumenty należy ze sobą zabrać. Przykładowo do omawianej przez nas Chorwacji.

Czy do Chorwacji potrzebny jest paszport

To głównie zależy w jakim celu tam podróżujemy. Jeśli jest to krótki pobyt i nie przewidujemy jakichkolwiek problemów zdrowotnych wystarczy podstawowy dokument potwierdzający tożsamość jakim jest dowód osobisty, który nosimy na co dzień przy sobie. Nie możemy jednak stwierdzić, że nic nam się nie przydarzy. Dlatego też korzystając ze starego dobrego przysłowia: „Przezorny, zawsze ubezpieczony,” warto zabrać wszystkie istotne dokumenty. Są jednak instytucje na przykład placówki zdrowia, banki czy urzędy, które mogą wymagać od nas paszportu. Przede wszystkim bezwzględnie trzeba pamiętać o zabraniu ze sobą polisy ubezpieczeniowej, aby uniknąć wszelkich dodatkowych problemów związanych z ewentualnym rozliczeniem za usługi medyczne.

Podróżując drogą tranzytową przez inne Państwa takie jak Serbia, paszport może być wymagany. Przewóz zwierząt. Uwaga. Ważne. Jeżeli chcemy zabrać psa lub kota na teren Chorwacji należy pamiętać, aby nasz pupil posiadał paszport zwierzęcy, a także ważne świadectwo szczepień. W przypadku psów dodatkowo jest wymagane, aby posiadał również mikrochip lub tatuaż identyfikacyjny, co pozwoli na bezproblemowe odnalezienie naszego futrzaka w razie jego ewentualnego zaginięcia. Bardzo często pojawia się też pytanie, czy do Chorwacji potrzebny jest paszport dla dziecka.

chorwacja

Aby nasze dziecko mogło przekroczyć chorwacką granicę, wymagany jest jeden z dokumentów: Paszport lub własny dowód. Uwaga. Ważna informacja dotycząca przewozu dzieci, których my nie jesteśmy prawowitymi opiekunami. W tym wypadku należy posiadać pełnomocnictwo świadczące o tym, iż w czasie pobytu na terenie tego kraju my jesteśmy upoważnieni do sprawowania opieki nad dzieckiem. W dokumencie tym obowiązkowo musi się znaleźć adres oraz numer telefonu do prawowitego opiekuna dziecka celem ewentualnej weryfikacji. Wszystkie te informacje powinny być zawarte w językach angielskim lub chorwackim.

To tylko kilka ważnych rzeczy o których nie należy zapomnieć. Dla zapominalskich. Uwaga. Ze względu na popularność tego kraju pod względem turystycznym, bilety należy rezerwować o wiele wcześniej. W przeciwnym razie możemy się gorzko rozczarować. Dużo jeszcze ciekawszych historii opowiadał ten człowiek. Nie będziemy w tym miejscu ich omawiali. Aby móc przeżyć wspaniałe chwile w danym miejscu, trzeba tam być i doświadczyć wszystkiego na własnej skórze. Pozostaje jedynie jeszcze raz zachęcić do odwiedzenia tego miejsca i życzyć miłego pobytu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here