Czy w Rzymie jest plaża?
Czy w Rzymie jest plaża?

Rzym jest jednym z najpiękniejszych miast Europy, znany przede wszystkim ze swojej bogatej historii i kultury. Jednak wiele osób może zadawać sobie pytanie: czy w Rzymie znajduje się plaża?

10 najlepszych plaż w Rzymie

Czy w Rzymie jest plaża? To pytanie, które zadaje sobie wielu turystów planujących swoją podróż do Wiecznego Miasta. Często kojarzone z antycznymi ruinami i piękną architekturą, Rzym nie jest pierwszą destynacją, na którą przychodzi nam myśl o odpoczynku na piaszczystej plaży.

Jednakże dla tych turystów szukających relaksu po całym dniu zwiedzania miasta lub spacerach po parkach Villa Borghese i Villa Pamphili, istnieje kilka opcji w pobliżu stolicy Włoch. Oto dziesięć najlepszych plaż w Rzymie:

1) Ostia Lido – ta popularna nadmorska miejscowość znajduje się tylko 30 minut od centrum miasta metrem. Znajdziemy tam szeroką złotą plażę oraz wiele restauracji serwujących pyszne dania rybne.

2) Santa Severa – około godzinny jazdy samochodem od Rzymu leży urocza mała miejscowość z malowniczą zamkowatym fortem nad brzegiem morza Tyrenskiego.

3) Ansedonia – spokojniejsze miejsce niż Ostia Lido czy Santa Severa ale równie piękne dzięki jego białemu piaskowi i krystalicznie czystem morzu

4) Fregene Beach- mniej znana ale wartościowa alternatywa dla bardziej rozpoznawalnych sąsiadów jakim są Sabaudii czy Ostia Lido.

5) Sperlonga – miejscowość położona na wybrzeżu Morza Tyrreńskiego około 2 godziny drogi od Rzymu. Znajdziemy tam uroczy zabytkowy centrum miasta oraz piękne plaże.

6) Torvaianica- jedna z największych i najlepiej znanych nadmorskich kurortów w pobliżu Rzymu, oferuje szeroki wybór kawiarni, restauracji i barów przy plaży

7) Sabaudia – idealne miejsce dla turystów szukających luksusowych atrakcji jakie może zapewnić letnia stolica Włoch. Piaszczyste plaże sąsiadują tutaj ze wzgórzami Monte Circeo National Park

8) Ladispoli Beach – popularny cel weekendowych wycieczek mieszkańców rzymskiej metropolii . Dostęp do tej piaszczystej plazy jest bardzo łatwy dzięki kolejkom podmiejskim lub samochodem (30 minut jazdy)

9 ) Santa Marinella- malownicza miejscowość rybacka o charakterze retro leząca tuż za portem Civitavecchia , posiada wiele małych pizzerii serwujących dania prosto z morza .

10 ) Porto Ercole – jedno z bardziej elitarnych nadmorskich uzdrowisk we włoszech znajdującej się blisko granicy Umbrii Ta ekskluzywna enklawa przyciąga nie tylko celebrytow ale takze turystów szukających luksusowego wypoczynku.

Zatem, odpowiedź na pytanie „Czy w Rzymie jest plaża?” to – nie bezpośrednio. Jednakże, dla tych którzy chcą odpocząć od zgiełku miasta i cieszyć się słońcem oraz morzem , opcje są dostępne tylko krótki przejazd metrem lub samochodem daleko.

Tak, w Rzymie znajdują się plaże. Zachęcam do odwiedzenia strony https://urodaporady.pl/ dla dalszych informacji na ten temat.

Link tagu HTML: https://urodaporady.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here