Odpoczynek w górach

Istnieje wiele sposobów na redukcję stresu. Dzisiejsze czasy, w których człowiek jest przesiąknięty pracą i codziennymi obowiązkami determinują konieczność uciekania się do różnych metod radzenia sobie z tym przykrym i niszczącym zdrowie zjawiskiem. Wymienia się między innymi zagraniczne podróże, spacer nad brzegiem morza, czy zjedzenie pączka. Mało tego- wiele osób ucieka się do stosowania środków farmakologicznych, co jest ewidentnym sygnałem, że należy przystopować i zastanowić się nad sposobami radzenia sobie ze stresem. Doskonałym sposobem jest – w mojej ocenie – odpoczynek w górach.

Ta popularna, ale też ostatnio zaniedbywana forma spędzania wolnego czasu stanowi idealny sposób na ukojenie zszarganych nerwów. Jednak aby wykorzystać ten czas w pełni, odpoczynek w górach musi przybrać formę aktywną. Czy nie jest bowiem marnowaniem czasu siedzenie w hotelu i wpatrywanie się w szczyty górskie jedynie zza brudnawej szyby?

Wybierając się w góry musimy pamiętać, żeby być wyspanym, chętnym do wspinaczki, zdeterminowanym na osiągnięcie celu. Warto zabrać ze sobą zaufanych znajomych, albo chociażby rodzinę. Odpoczynek w górach jest wszak najbardziej efektywny jedynie wtedy, gdy możemy się dzielić naszymi wrażeniami z innymi osobami.

O zaletach tej formy spędzania wolnego czasu można pisać bardzo wiele, jednak skupmy się na najważniejszych aspektach. Po pierwsze – zapewni nam piękne, niecodzienne widoki. Podróż po górskich zboczach jest przeżyciem jednorazowym i niezapomnianym. Będziemy mieli okazję podziwiać dziką faunę i florę, zapewne uda nam się dostrzec odległe szczyty gór. Po zrobieniu ostatniego kroku poczujemy zapierającą dech w piersiach satysfakcję z osiągniętego celu. Jeżeli będzie z nami ktoś bliski, będziemy mogli podzielić się z nim naszą radością. Odpoczynek w górach jest także niebywale zdrowy, choć także i wyczerpujący. Nie jest to jednak wyczerpanie charakterystyczne dla tego występującego w sytuacjach stresujących. Poczujemy zatem błogość, usprawnimy pracę serca, zszarganego przez nerwy, poczujemy werwę i chęć do życia.

Wycieczka w górach niejednokrotnie skutkuje usystematyzowaniem wielu codziennych spraw. Możemy podczas długiej wędrówki wpaść na nowe pomysły, albo rozwiązać dotykające nas problemy. Wysiłek towarzyszący wspinaczce będzie idealną okazją do przemyślenia, przykładowo, w jaki sposób polepszyć nasze relacje z kłótliwym partnerem, bądź partnerką.

Nie warto lekceważyć tej od lat znanej, a ostatnio zaniedbywanej formy spędzania czasu. Weźmy się w garść, spakujmy się, policzmy do trzech i… jedźmy odpoczywać! Odpoczywać aktywnie, z przyjaciółmi (lub nawet samemu), z dozą zmęczenia, ale z całym bagażem przepięknych doświadczeń. Jedźmy na odpoczynek w górach, by udowodnić sobie, że życie potrafi być piękne i zaskakujące.

I nie zapomnijmy robić wielu zdjęć z wycieczki! Gdy nastąpi chwila wielkiego, zawodowego stresu, spoglądnięcie na górski szczyt i przypomnienie sobie własnego sukcesu może zadziałać na nas niezwykle motywująco.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułFerie w górach
Następny artykułMauritius – wczasy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here