gdzie na wakacje w kwietniu

Koniec zimy, coraz dłuższe dni i szykujący się pierwszy tydzień maja. A może przyspieszyć swój urlop i uniknąć tłumów? Majówka nie musi być wycieczkowa, jeśli zorganizujemy się w kwietniu. To świetny pomysł, jeśli wolimy spędzać wakacje bez dużej ilości osób wokół. Ale gdzie na wakacje w kwietniu?

Na Mazury.

Budzące się do życia lasy, orzeźwiające powietrze bijące z gęsto porośniętych polan i rozległych jezior zachęcających do rozmyślań mają wspaniały klimat, którego nie znajdzie się nigdzie indziej. Odsunięta od miasta agroturystyka ze studnią na mały dziedzińcu, przytulne pokoje ze świeżą, bawełnianą pościelą i piecykiem elektrycznym na chłodne jeszcze wieczory, kominek we wspólnej sali pełen drewnianych szczap podpalanych co wieczór, ogniska na odleglejszych odrobinę polanach, łowienie ryb na skrzypiącym,s trym pomoście lub spacery bez celu, miedzy drzewami przesiąkniętymi intensywnym zapachem natury i przy brzegu zimnego jeszcze, kuszącego jeziora. Mazury są zawsze dobrym pomysłem, jeśli chce się naładować baterie i wrócić do rzeczywistości jako nowy, pobudzony energetycznie człowiek.

Za granicę.

Ceny kwietniowych wyjazdów nie opróżnią naszych oszczędności do cna, ale mogą sprawić, że będziemy mogli wybrać naprawdę ciekawe miejsca. Holandia skusi nas tulipanami, wycieczkami rowerowymi i tętniącym życiem miastami o każdej porze dnia i nocy. Barcelona skusi nas energią i żywym, oryginalnym charakterem gorącego miejsca, jakim jest w istocie. Wyspy Kanaryjske zaproponują raj z niebieską jak niebo wodą i miałkim, miękkim piaskiem, który rozpieści nasze stopy i leżące w nim ciało podczas rozluźniających kąpieli słonecznych. Jeśli gdzieś dalej, to na Bali, w idylliczny klimat zielonych przestrzeni i aromatycznych, wyjątkowo uduchowionych miejsc. Lazurowe morze Cypru, czy gorące klimaty Kuby? A może daleka, przyjazna Kanada z syropem klonowym i gotowymi do pomocy w każdej chwili Kanadyjczykami? Wybór należy do nas.

Wiosenne wakacje powinny być odpoczynkiem po męczącej, cichej zimie o krótkich dniach i długich, ciemnych nocach podczas których temperatura czasem spada tak, że ani bliskość męża czy żony, ani dodatkowa ilość koców nie ukoi nerwów całego dnia, jeśli za oknami wciąż snuły się ciemne, ciężkie chmury pełne śniegu lub deszczu. Przygnębiający brak słońca przez tyle miesięcy zabiera energię i pozytywne myślenie, które trzeba jak najszybciej i jak najskuteczniej odzyskać, a nawet krótki urlop będzie do tego świetnym wstępem. Wakacje w Polsce nad morzem tez mogą okazać się cudownym pomysłem. Brak ludzi poza sezonem sprawia, że szerokie i wąskie plaże nabierają głębi, a szum morza koi zszargane nerwy, które powoli są zastępowane spokojnym relaksem i dużą ilością zdrowego jodu. Pojedyncze ptaki szukające pożywienia, biegające po plaży szczęśliwe psy z równie zadowolonymi właścicielami to idylla, po którą warto sięgnąć. Wakacje z psem są wyjątkowe, a nasz pies nigdy nie zapomni, jak wspaniale można spędzić czas ze swoim panem i swoją panią. Niezapomniane chwile warto mnożyć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here