Chorwacja rajem dla turystów

Pobyt w Chorwacji może być niezapomnianym przeżyciem, ale zwykle kojarzy się z dojazdem własnym. Kilkudniowa trasa przeradza się w aktywną, pełną przygód część urlopu, która równie dobrze zapamiętana, jak sam cel podróży, może dostarczyć wielu pozytywnych emocji. Dobrze przygotowani możemy spędzić w samochodzie ciekawy czas, dzięki któremu lepiej poznamy się n wzajem i zwiedzimy miejsca, do których trudno będzie zbyt często wracać.

Duża ilość pamiętnych zdjęć pozwoli jednak wrócić wspomnieniom do konkretnych wydarzeń, który miały miejsce wokół każdego z nich. Podróż na sam koniec Chorwacji, do wspaniałego, zabytkowego miasta Ston pozwoli nam cofnąć się w czasie. Plaże z drobnym, delikatnym żwirem obok przejrzystego, niebieskiego morza, delikatnie zachmurzone niebo robiące miejsce dla słońca grzejącego skórę, ciepłe poranki i wieczory na kempingach i restauracjach na świeżym powietrzu, albo wiekowa, wypolerowana milionami stóp turystów podłoga miasta, która swoim urokiem porwie każdego zwiedzającego. Czerwone dachy i jasne ściany każdego z budynków nie odstają od siebie nawzajem tworząc spójną całość nadającą temu miasto wyjątkowego charakteru i oryginalności.

Tylko, ze samodzielna podróż do Chorwacji, mimo, że w przeliczeniu na to, co można zobaczyć i jak odpocząć, nie jest droga, to jednak trochę kosztuje i jeśli nie mamy ochoty spędzić jednej trzeciej urlopu na dojazdach można zdecydować się na inną opcję, ale pozostać przy Chorwacji.

Chorwacja – wakacje all inclusive to opcja dla osób, które nie chcą się o nic martwić i por prostu cieszyć się ciepłem, chorwacką kulturą i bliskością rodziny lub przyjaciół. Zorganizowana podróż, sprawdzone wyżywienie i napoje, dobry hotel i propozycje aktywności w ciągu dnia całkowicie ogarną nasz wyjazd, ale dla niektórych to dobrze. Jeżeli chce się korzystać z wakacji i brać je pełnymi garściami all inclusive to dobre rozwiązanie. Skupiamy się wtedy jedynie na swoim relaksie, słońcu, falach, spacerach i zwiedzaniu, które będzie równie ekscytujące, jak wakacje zorganizowane samodzielnie.

Warto pamiętać, że wakacje w Chorwacji nie muszą zmuszać nas do nauki języka angielskiego, jeżeli go nie umiemy – Chorwaci świetnie rozumieją język polski, a próba porozumiewania się z nimi w jakimkolwiek języku przynosi dużo radości i śmiesznych sytuacji. Ze względu na styl bycia Chorwaci są podobni do Polaków, dlatego zawsze się z nimi dogadamy. Podczas zakupów, zwiedzania, leczenia, przykrych wypadków, podczas szukania drogi czy zwykłego spotkania na targu – wszyscy chętnie nam pomogą, więc wystarczy wykazać chociaż odrobinę dobrej woli, chęci i może tez pewności siebie i odezwać się do kogoś. Być może spotka nas jakaś przygoda, a może po prostu ciekawa pogawędka z miejscowym, który opowie nam piękną legendę bądź pikantną plotkę godną uszu każdego miejscowego i każdego odpowiednio dociekliwego turysty. Spędzenie czasu na wąskich uliczkach miast lub we wspaniałych miastach jezior pozostawi w naszych wspomnieniach wspaniałe, mentalne obrazy do których zawsze będzie można wrócić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here