Jedź na narty… z Itaką

Święta czy ferie zimowe to idealny moment, aby wyjechać na narty. Nie trzeba ograniczać się do polskich ośrodków, ponieważ biuro podróży Itaka proponuje zorganizowane wypady narciarskie do kilku innych ciekawych miejsc, w których śnieg jest zawsze gwarantowany. Szusowanie na stoku pozwala odetchnąć od codziennej rutyny, nabrać energii i aktywnie wypocząć.

Na narty z biurem podróży

Białe szaleństwo ogarnia sporo osób. Kiedy tylko nadchodzi czas zimowy, to od razu zaczyna się planowanie wyjazdu na narty. Można pojechać w gronie rodzinnym, co szczególnie sprawdza się w okresie ferii zimowych. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby ruszyć na podbój stoków z paczką przyjaciół. Kilka dni na nartach i organizm zupełnie inaczej funkcjonuje.

Na narty z biurem podróży

Amatorów jazdy na nartach i snowboardzie kuszą kurorty w wielu górskich regionach, które różnią się charakterem, liczbą i długością tras, ale też infrastrukturą przygotowaną dla narciarzy. Dlatego przed podjęciem decyzji warto przemyśleć, czego de facto się oczekuje. Wyjazdy na narty zorganizowane przez biuro podróży Itaka sprawiają, że nie trzeba troszczyć się o transport, nocleg, wyżywienie czy skipass, ponieważ wszystko jest w cenie. Wystarczy wziąć swój sprzęt i ruszyć na stok. A w razie braku nart, można je oczywiście wypożyczyć już na miejscu.

Ośrodki narciarskie zapraszają

Biuro podróży przygotowało propozycje na każdą kieszeń. Wyjątkowo korzystne ceny oferują kurorty w Polsce, Czechach, Bułgarii i na Słowacji. Na narciarzy czeka zróżnicowana baza noclegowa, ale też sportowo-rekreacyjna i gastronomiczna. Przecież po odpięciu nart lub deski również trzeba miło spędzić czas. W wielu hotelach znajduje się strefa SPA, aby się zrelaksować po całym dniu szaleństwa na stoku. Można skorzystać z basenu krytego, a dla dzieci są brodziki i zjeżdżalnie.

Ośrodki narciarskie

Jedyny problem, szczególnie w Polsce, dotyczy pogody, która niekoniecznie rozpieszcza narciarzy. W takiej sytuacji warto rozważyć ośrodek narciarski z zawsze ośnieżonymi stokami, a na takie można liczyć w Austrii czy we Włoszech. Jedna uwaga – o ile we włoskich kurortach w pakiecie ze śniegiem dostaje się błękit nieba i słońce, to już w ośrodkach austriackich częściej będzie padał śnieg.

W ostatnich latach Polacy odkrywają również Turcję na narty. Wcześniej z reguły jeździli do kraju nad Bosforem, aby się wygrzać na plaży i podziwiać niezwykłe wytwory świata natury. Jednak okazało się, że tureckie stoki w niczym nie ustępują tym najlepszym włoskim. Trasy są znakomicie przygotowane. Do dyspozycji narciarzy i snowboardzistów oddano też wiele wyciągów. I co ważne, biel ośnieżonych stoków jest zawsze skąpana w promieniach słońca. Natomiast hotele są usytuowane bezpośrednio przy wyciągach, więc w ciągu dnia można zrobić sobie przerwę i zejść do hotelowej restauracji na posiłek.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułStolik akwariowy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here