Wypoczynek w górach - gdzie warto się wybrać?

Jeżeli planujesz wakacje i szukasz idealnego miejsca na wypoczynek, to warto rozglądnąć się za ofertą spełniającą Twoje oczekiwania. Nie wszyscy dążą do tego, aby wolny czas spędzić wylegując się na plaży i słuchając szumu fal. Wielu woli wypoczynek w górach i napawanie się widokami tych skalnych olbrzymów. Gdzie zatem warto wybrać się w góry? Najpierw warto zadać sobie pytanie, czy interesuje nas wypoczynek w górach znajdujących się w kraju, czy poza jego granicami. Na pewno trzeba się również liczyć z kosztami wycieczki, ponieważ wyjazd za granicę będzie się łączył z większymi wydatkami.

W Polsce znajduje się wiele pięknych masywów górskich i jeśli nie zapoznałeś się jeszcze z rodzimą geografią, to może warto jednak odpocząć w kraju. Polskie Tatry to nie tylko widok strzelistych skał, ale też szlaki turystyczne prowadzące przez kotliny i doliny. To także widoki górskich jezior i wodospadów. Centrum turystyki górskiej tych rejonów znajduje się w Zakopanem, które oferuje wiele atrakcji. Wypoczynek w górach nie musi się przecież wiązać z godzinnymi wędrówkami pieszymi, może to być przecież spacer po słynnych Krupówkach, skosztowanie oscypków, czy wyjazd kolejką na Kasprowy Wierch. Wszystko to może sprawić, że poczujesz się zrelaksowany.

Udając się jednak w Tatry, warto zastanowić się, czy masz ochotę na spotkanie tłumu turystów, którzy podobnie jak i Ty szukają wytchnienia w tym miejscu. W rejony te najlepiej wybrać się po sezonie. Natomiast jeżeli interesują Cię spacery po połoninach, to może warto rozważyć wycieczkę w Bieszczady? Tam życie płynie zdecydowanie wolniej, wśród zieleni i szumu wód jeziora Solińskiego. Z kolei wypoczynek w górach Stołowych może dostarczyć Ci zupełnie innych wrażeń. Sama ich nazwa wskazuje, że są one bardzo płaskie, co potwierdza wysokość ich najwyższego szczytu, czyli Szczelińca Wielkiego, która wynosi 919 m.n.p.m. Jak już wspomniano powyżej Polski krajobraz ma wiele do zaoferowania, jednakże nie jest dla wszystkich z nas wystarczająco atrakcyjny.

Wiele osób decyduje się na wyjazd w rejony bardziej orientalne. Takim miejsce mogą być Włochy, które oferują wypoczynek w górach na bardzo wysokim poziomie. Z racji tego, że na terenie Włoch znajdują się zarówno Alpy, jaki i Apeniny, czy też Dolomity jest w czym wybierać. Ponadto kraj ten jest idealnie przygotowany do przyjmowania turystów, poprzez dostarczanie wysokich standardów hotelowych, stąd wyjazdy do Italii cieszą się powodzeniem nie tylko w okresie letnim, ale i zimowych, z uwagi na wysokie zainteresowanie sportami zimowymi. Podobnie jest z wycieczkami w austryiackie Alpy, gdzie poza pięknymi widokami, można się świetnie bawić na stoku.

Dla jednych zatem idealnym wypoczynkiem w górach będą całodniowe wycieczki, prowadzące przez meandry zieleni, jaskiń i górskich potoków. Dla innych idealnym spędzaniem wolnego czasu w górach będzie uprawianie sportów zimowych, takich jak narciarstwo czy snowboarding. Tak naprawdę to gdzie się udasz nie jest istotne. Ważne jest to, czy dane miejsce pozwoli Ci się zrelaksować i odpocząć od codziennych obowiązków.

PODZIEL SIĘ
Następny artykułFerie w górach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here