buty triathlonowe

Triathlon to dyscyplina wymagająca dużej mobilizacji czynnika ludzkiego oraz użycia wysokiej jakości profesjonalnego sprzętu. Odpowiednia odzież i buty triathlonowe, a także spory zasób akcesoriów – są niezbędne, aby skutecznie i bezpiecznie trenować ten sport. Triathlon jest połączeniem trzech odcinków trasy: pierwszy zobowiązuje do przepłynięcia, drugi – przebiegnięcia, a trzeci – przejechania na rowerze. Są to długie dystanse, dlatego w walce z własnymi słabościami zawodnik potrzebuje technicznego wsparcia.

Po pierwsze – buty triathlonowe do biegania

Dobrze dobrany but biegowy to kwestia bardzo indywidualna. Jego rodzaj zależy nie tylko od budowy stopy, ale i techniki stosowanej przez biegacza. Może się różnić w zależności od sposobu stawiania stopy w trakcie biegu oraz ustawienia całej sylwetki. Na start zawsze należy założyć buty sprawdzone, które przeszły niejeden trening. Zawody nie mogą się zacząć od obtartych palców czy pięty. Zawodowcy często dysponują kilkoma parami obuwia.

Właściwe buty triathlonowe do biegania ochraniają stopę przed warunkami zewnętrznymi i amortyzują stawy. Powinny być wygodne i zapewniać oddychanie skóry. Dobrze jest, jeśli posiadają otwory wentylacyjne. Bieg generuje dużo ciepła i wilgoci, dlatego takie usprawnienia są pomocne. Bardzo wygodnym rozwiązaniem dla triathlonistów jest skorzystanie z butów wyposażonych w specjalne sznurówki, dzięki którym nie trzeba ich wiązać. Ułatwia to sprawne i szybkie przejście z jednej konkurencji w drugą (od pływania do biegania i od biegania do jazdy na rowerze).

Po drugie – buty triathlonowe do jazdy na rowerze

Buty rowerowe mają na podeszwie specjalne bloki, które pasują do blokach na pedałach, utrzymując kolarza w stabilnej pozycji na rowerze. Występują w różnych wariantach, a gama kolorystyczna zadowoli również sportowych maniaków mody. Podeszwa butów triathlonowych jest zaprojektowana w taki sposób, aby mięśnie pracowały maksymalnie efektywnie, a jednocześnie zapobiegały niepotrzebnej utracie energii przez stopy.

Mimo konieczności przebycia wielokilometrowej trasy, te buty powinny zapobiegać otarciom i dyskomfortowi. Taką funkcję pełni m.in. profesjonalny projekt cholewki. Odpowiednie systemy dbają o suchość i chłodzenie skóry. Mogą mieć wygodne zapięcia na rzepy oraz pianki i wkładki podnoszące stabilność. Właściwą nieruchomość może też zapewnić sama budowa buta – sztywna i przylegająca. Istotna jest lekkość produktu. Podobnie jak w przypadku butów triathlonowych do biegania, kolarskie również powinny być łatwe do założenia, by podczas zawodów zyskać na czasie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here