nowy jork

Współcześnie najszybszym sposobem na przemieszczanie się jest skorzystanie z usług linii lotniczych. Wysokiej klasy samoloty pasażerskie przynależące do różnorodnych przewoźników mogą w sposób komfortowy i szybki przewieźć nas do niemalże dowolnego miejsca na świecie.

W praktyce, biorąc pod uwagę przebytą odległość jest to również najtańszy środek komunikacji. Wielu z nas przed kupnem biletu zastanawia się, jak długo zajmie nam podróż z Polski do wybranej destynacji. Ile trwa lot do USA? Ile trwa lot do Wietnamu i Japonii?

Podróże dalekie i bliskie

W ostatnich latach zarówno w Polsce, jak i w innych krajach europejskich na popularności zyskują wyjazdy typu City Break. Są to wypady do różnorodnych miast w Europie na jeden weekend. Tego rodzaju wyjazdy są możliwe dzięki stosunkowo niedużym odległością pomiędzy najważniejszymi europejskimi metropoliami. Ze względu na położenie Polski w Europie Środkowej czas lotu do różnorodnych destynacji na kontynencie waha się zaledwie od jednej do czterech godzin.

Oczywiście nie jest to tyle ile trwa lot do USA. W przypadku Stanów Zjednoczonych lot z terytorium Polski do najbliżej położonych lotnisk na zachodnim wybrzeżu USA zajmie nam znacznie więcej czasu. Należy mieć na uwadze, iż ze względu na kształt Polski miejsce wylotu nie ma aż tak dużego wpływu na czas lotu. Inaczej rzecz ujmując lot z Krakowa do Reykjaviku na Islandii zajmie nam niemalże taką samą ilość czasu, jak lot do tej samej destynacji z lotniska Chopina w Warszawie

ile trwa lot do usa

Najszybsze loty

Oczywiście najszybsze loty będą dotyczyły naszych najbliższych sąsiadów. Przykładowo, jeżeli chcielibyśmy dostać się z lotniska Jana Pawła II w Krakowie lub z lotniska Chopina w Warszawie do portu lotniczego Tegel w Berlinie powinniśmy przygotować się na lot, który zajmie nam zaledwie około jednej godziny. Jest to zaledwie 1/10 lub 1/12 tego, ile trwa lot do USA. Z kolei, jeżeli chcielibyśmy się dostać nie co dalej między innymi na lotnisko Charleroi w Belgii powinniśmy założyć, że lot będzie zajmował około dwóch godzin.

W przypadku Polski najdłuższy lot powinniśmy przygotowywać się, jeżeli wybieramy się na Półwysep Iberyjski. W przypadku bezpośrednich lotów do Hiszpanii lub Portugalii należy mieć świadomość, iż tego rodzaju lot może zająć nawet ponad 4 godziny. Ponownie w przypadku lotu na Półwysep Bałkański możemy założyć, że lot zajmie nam około dwóch godzin. Podobnie sytuacja wygląda, jeżeli naszym kierunkiem będzie lotnisko Szeremietiewo w Moskwie. Również do maksymalnie 4 godzin zajmuje lot na międzynarodowe lotnisko w Reykjaviku na Islandii.

lotnisko

Loty do Ameryki Północnej oraz do Ameryki Południowej

Oczywiście ze względu na znaczne odległości lot zarówno do Ameryki Północnej, jak i do Ameryki Południowej zajmie nam zdecydowanie więcej czasu. Należy również mieć na uwadze, iż kraje amerykańskie zajmują dużą powierzchnię. Tego względu loty z Warszawy lub Krakowa do Stanów Zjednoczonych będą zajmowały różną ilość czasu, w zależności od naszego docelowego lotniska. To, ile trwa lot do USA zależy również od tego, czy lecimy bezpośrednio, czy też z przesiadkami w innych krajach. Obecnie najszybszy lot do USA to międzynarodowe połączenie z lotniska Chopina na lotnisko Newark-liberty w Nowym Jorku oraz na port lotniczy John F. Kennedy w tym samym mieście. Tego rodzaju lot obsługiwany jest przez Polskie Linie Lotnicze LOT i zajmuje zaledwie około 9 godzin 45 minut.

W przypadku lotu na te same lotnisko z międzylądowaniami należy przygotować się na lot trwający minimum 12 godzin. Jeżeli chcielibyśmy dostać się bezpośrednio na inne lotniska ulokowane w USA musimy odnaleźć lot m.in. z międzynarodowego lotniska w Frankfurcie Berlinie lub Monachium w Niemczech. Jeżeli chcielibyśmy dostać się na wschodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych powinniśmy założyć iż lot z wszystkimi międzylądowaniami może zająć około 20 godzin. Podobnie sytuacja wygląda z dalekobieżnymi lotami do Afryki oraz do Azji południowo-wschodniej. Lot między innymi do Luandy w Angoli zajmie około 12 godzin. Sytuacja będzie wyglądała dokładnie tak samo, jeżeli będziemy chcieli dostać się na międzynarodowe lotnisko w Hanoi, Pekinie lub do południowokoreańskiego Seulu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here